Telefon
WhatsApp
AKILLI ŞARJ İSTASYONU WALLBOX TÜRKİYE'DE
Haber Yazı Detay İçi Reklam Alanı 300x250

Dünyayı fosil yakıtlardan kurtarma misyonuyla yola çıkan İspanyol menşeili Wallbox,  elektrikli araçlar, işletmeler ve şehirler için akıllı şarj çözümleri üretiyor. 40’tan fazla ülkede kurumsal ve bireysel çözümleriyle yaygın bir ağı bulunan markanın yıllık 100 bin adedin üzerinde üretim kapasitesi bulunuyor. ABD, Avrupa ve Asya’nın en çok ilgi gören şarj cihazı konumunda bulunan Wallbox, Pulsar, Pulsar Plus, Cooper SB ve Commander 2 ürün gamıyla hem bireysel hem de kurumsal kullanıma uygun çözümler sunacak. Wallbox ile ilgili detaylı bilgilere ve Türkiye’de satışa sunulan Wallbox ürünlerine www.wallboxtr.com websitesi üzerinden ulaşılabilecek.

TOGG ile başka bir safhaya geçeceğiz

Wallbox ile kurulan distribütörlük anlaşmasının Doğan Trend Otomotiv’in elektrikli mobilite yatırımına değer katacağını belirten Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri CEO’su Kağan Dağtekin, “Ülkemizde elektrikli araçların sayısı her geçen gün artarken, bu araçların yaygınlaşmasının en önemli koşulu yeterli şarj altyapısının bulunması. Bizler  bu kapsamda, son dönemde attığımız elektrikli mobiliteye yönelik adımlarımızı tamamlayacak ve Türkiye’nin şarj alt yapısını destekleyecek bir marka için arayışa girmiştik. Bu noktada, alanında öncü firmalardan biri olan Wallbox dikkatimizi çekti. Öyle ki, Wallbox markası daha dünyada bu cihazların adı bile konmamışken, bugün ortak bir isim haline gelmiş ‘Wallbox’ ismini alarak yola çıkmış bir marka. İki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gittikçe ivmelenen, yerli elektrikli TOGG ile başka bir safhaya geçeceğimize inandığımız elektrikli mobilite dünyasına Wallbox şarj cihazlarımızla renk katmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Şarj istasyonlarına olan talep artacak

Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle Wallbox’u Türkiye pazarına sunmalarının hemen ardından birçok talep aldıklarını da sözlerine ekleyen Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri CEO’su Kağan Dağtekin, “Wallbox, bütçesinin yüzde 50’sinden fazlasını Ar-Ge’ye ayıran; kompakt yapısı, tasarımı, hızlı şarj özellikleri ve akıllı yönetim sistemleriyle dikkat çeken bir marka. Dünya çapında bilinen bir firma olması nedeniyle daha ilk andan itibaren AVM’ler, iş merkezleri, siteler ve hatta İstanbul’da yeni inşaatı başlayan bazı premium apartman projelerinden talepler almaya başladık. Özellikle, geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanıp duyurulan ‘Yeni Otopark Yönetmeliği’ sayesinde şarj istasyonlarına olan bu talebin daha da artmasını bekliyoruz. Böyle bir dönemde bu anlaşmaya imza atmak ve Wallbox’u Türkiye’ye getirmiş olmak bizi mutlu ediyor. Wallbox’un ülkemizde geleceği açısından büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

Yüksek elektrik faturalarının önüne geçiyor

Wallbox, akıllı yönetim sistemleriyle bireysel ve kurumsal alanlarda sunduğu çözümlerle birden çok cihazı aynı anda ve altyapı problemlerini göz önünde bulundurarak çalıştırma imkanı da veriyor. Bu sayede standart bir elektrikli araç şarj cihazı olmanın ötesine geçiyor. Wallbox’un Güç Dengeleyici özelliği; evlerin maksimum kurulu güç kapasitesini aşmasını önleyen akıllı şarj hizmeti sağlıyor. Böylece, şarj cihazı ve evdeki diğer cihazlar arasında yükü dinamik olarak dengeleyerek yüksek elektrik faturalarından kaçınılmasına yardımcı oluyor. Odalarda yanan ışıklar, televizyon, buzdolabı, fırının tükettiği elektriğe ek olarak aracın şarj edilmesi ile evlerin maksimum kurulu gücünün tükenmesine karşı, Wallbox güç kaynağından çekilen enerjiyi ölçüyor ve kalan gücü araca aktarıyor. Enerji kullanımının azaldığı vakitlerde ise araca giden gücü tekrar yükseltiyor. Wallbox şarj cihazları, 22kW değerine kadar güç sağlayarak duvara veya zemine monte edilebiliyor.

Pulsar: Wallbox’un şebeke problemi olan yerler için önerdiği Pulsar, Bluetooth bağlantısı aracılığıyla kullanıcılarla iletişim kurabiliyor. Pulsar, toplu kullanımlarda maliyeti nedeniyle ikincil cihaz olarak da kullanılabiliyor.

Pulsar Plus: Pulsar’ın bir üst modeli olan Pulsar Plus, Wi-Fi ve komuta etme özellikleriyle uzaktan kontrol edilebiliyor. Hızlı şarj özellikleriyle dikkatleri çeken Pulsar Plus, 24 cihaza kadar liderlik edip yönetebiliyor.

Copper SB: Wallbox’un en şık cihazı olarak tanımladığı Copper SB kurumsal çözümlerde başrol oynuyor. RFID kart okuyucusu sayesinde yetkili kişilere tanımlanıp kullanımlarına sunulan Copper SB’de tüm cihazlarda olduğu gibi myWallbox portalı üzerinden tüm kullanıcı verileri incelenebiliyor.

Commander 2: Dokunmatik ekranı sayesinde pin kodu erişimine ve cihaz üzerinden birçok ayarlamanın yapılmasına izin veriyor. Şık görünüşü ve üstün donanımıyla dikkat çeken Commander 2 hem bireysel hem de filo kullanımı için üst seviye çözümler sunuyor.

Mercedes

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sidebar En Üst 300 x 250 Reklam Alanı

Reklam

Sidebar Orta Kısım 300 x 250 Reklam Alanı

Anket