Telefon
WhatsApp
Çin Seddi'ni hibrit modellerle aşacaklar
Haber Yazı Detay İçi Reklam Alanı 300x250

Türkiye, 2023 Aralık ayına kadar Çinli otomobiller için cazip bir pazardı. Türkiye’yi radarına alan markalar birbiri ardına lansman yapıyorlardı. Ancak Ticaret Bakanlığı’nın Çin’de üretilen elektrikli modellerin ithalatı için getirdiği yeni kurallar, söz konusu akını kesti. Ancak buna rağmen Çinli markalar Türkiye’den vazgeçmedi. Elektrik engelini hibritle aşmaya çalışıyorlar. Hibrit ve plug-in hibrit modellerini Türkiye’de satmaya hazırlanıyorlar.

2023 sonunda elektrikli modeli Atto 3 ile Türkiye’ye giriş yapan BYD, kısa bir süre önce Seal U modelinin plug-in hibrit versiyonunu satışa sundu.

MG, şubatta Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı MG3’ün hibrit versiyonunu yılın ikinci yarısından getirecek.

Skywell'in HT-i ile Leapmotor'un C10 modellerinin hibrit versiyonlarının 2024'ün ikinci yarısında satışa sunulması planlanıyor.

2023’de Türkiye’ye hızlı bir giriş yapan Chery de, plug-in hibrit modellerini satışa sunmayı hedefliyor.

İlk olarak Chery Grubu’nun premium markası Jaeeco’nun J7 modeli plug-in hibrit motorla Türkiye’ye haziranda gelecek. Ardından Chery, başka modellerinde de plug-in hibrit versiyonlarını Türkiye’ye getirmeyi planlıyor.

Uzun dönemli plan

Çin’in en büyük otomobil ihracatçısı Chery Grubu da elektrikli araçlarını Türkiye’de satışa sunmayı hedefliyordu. Ancak elektrikli araçlara yönelik yeni kurallar Chery’i de etkiledi. Chery Uluslararası Başkanı Zhang Guibing, “Kısa dönemdeki bazı planlarımızı etkilemiş olsa da uzun dönemde uzun dönemli planlarımızı etkilemedi. Bu konuyla ilgili tüm yetkili bakanlıklarla görüşmelerimizi yapıyoruz. Bazı çözümler, ortak noktalar bulunabilir diye sürekli görüşme halindeyiz” dedi.

Elektrikli çağa hazırız

Chery Grup Başkanı Yin Tongyue ise elektrikli ve plug-in hibrit araçlarla ilgili düşüncelerini şöyle anlattı:

“Bataryalı elektrikli araçlarla uzun kilometreler yapmak biraz daha zor. PHEV araçlarımız var ve müşterilerimiz şarjı dert etmeden uzun süre gidebiliyor. Chery olarak PHEV ve bataryalı elektrikli otomobillerle bu çağa hazırız.”

 

Mercedes

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sidebar En Üst 300 x 250 Reklam Alanı

Reklam

Sidebar Orta Kısım 300 x 250 Reklam Alanı

Anket