Telefon
WhatsApp
Great Wall Avrupa'ya 'Ora' ile Giriş Yapıyor
TAIWAN BUSINESS & TRADE SHOW WEBINAR

Çinli otomotiv devi Great Wall, Ora markası ile Avrupa'ya giriş yapmaya hazırlanıyor. Münih Otomobil Fuarı'nda Ora markasına ait ürün gamını sergileyen Great Wall, Avrupalı müşterilerin elektrikli araç taleplerine Porsche ve Volkswagen Beetle'ı andıran yuvarlak hatlara sahip modelleri ile yanıt vermeyi hedefliyor. 

01 CAT, 02 CAT ve 03 CAT adı verilen modeller Çinli üreticinin şu an için Avrupa'da pazara sunmayı hedeflediği modelleri oluşturuyor. 01 CAT ve 02 CAT'te 171 bg güç ve 250 Nm tork üreten elektrikli bir motor görev alıyor. Bu motor ise 48 ya da 63 kWh'lik batarya paketleri ile tercih edilebiliyor. Batarya paketlerinin büyüklüğüne bağlı olarak, menzil değerleri sırasıyla 300 km ve 400 km olarak veriliyor. Her iki model de 0-100 km/s hızlanmasını 8.5 saniyede tamamlıyor ve 160 km/s son hıza erişebiliyor. 

Markanın amiral gemisi pozisyonundaki modeli 03 CAT'te ise hem ön hem de arka aksta birer adet olmak üzere çift elektrik motor görev alıyor. Bu sayede aracın toplam gücü 408 bg'e tork değeri ise 680 Nm'ye ulaşıyor. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3 saniyede gerçekleştiren bu modeli son hızı da saatte 160 km ile sınırlandırılmış. Ayrıca 82 kWh'lik bataryalarla 450 km'lik menzil sunabiliyor. 

Çinli üretici 2020 yılı başında ilk modellerini Almanya'da yollarla buluşturmayı hedefliyor. 

 

HONDA JAZZ HİBRİT

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

RENAULT EXPRESS

Anket