Telefon
WhatsApp
Lexus’un kliması araç içindeki havayı temizliyor

Hava kirliliği son yıllarda otomobillerdeki havalandırma sistemlerinin önemini artırdı. Otomobil firmaları bu yüzden aracın içerisindeki havayı iyileştirmek için yeni teknolojiler geliştiriyor. Lexus da, otomobillerinin tamamında olduğu gibi klima sistemlerinde tüm detaylara önem veriyor. Aracın içerisindeki havanın mümkün olduğu kadar saf ve temiz kalmasını sağlamak adına, yeni nesil nanoe X teknolojisini tüm ürün gamında sunuyor.

Lexus’un kabininde sağlıklı bir atmosfer sunulmasını sağlayan nanoe X klima teknolojisi, bilimsel yöntemleri kullanarak havayı temizliyor. Klimanın hava akımına bıraktığı su molekülleri içerdiği mikroskobik hidroksil radikallerle, virüsleri, bakterileri, polenleri ve diğer alerjenleri engelliyor. Aynı zamanda küfün yayılmasına karşı da etki gösteriyor. Araç içerisinde kötü kokuları yok eden nanoe X kliması, cildin ve saçların nemli kalmasını sağlayarak içeride herkesi rahat etmesine yardımcı oluyor.

İlk kez 2021 yılında ES ile tanıtıldı

Yeni nesil nanoe X teknolojisi ilk kez 2021 yılında Lexus ES ile tanıtılmıştı. Bununla birlikte yeni UX, yeni RX ve yeni tam elektrikli RZ modellerinde de yerini alarak tüm ürün gamında kullanılıyor. Bağımsız organizasyonlar ve akademik kuruluşlar tarafından test edilen nanoe X klimanın bir saat içerisinde virüslerin ve bakterilerin yüzde 99'undan fazlasını engelleyebileceğini kanıtladı.

Daha önce Lexus araçlarında yer alan ilk nanoe teknolojisinin yeni nesli olan nanoe X, kabine yayılan hidroksil radikal parçacıklarının sayısını saniyede 480 milyardan 4.8 trilyona çıkararak 10 kat artırıyor ve bu sayesinde etkinliğini de yükseltiyor.

 

dacia banner

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Hyundai

Reklam

Peugeot 408 OGD

Anket