Telefon
WhatsApp
MG4 Türkiye'de en çok satan üçüncü elektrikli model
Haber Yazı Detay İçi Reklam Alanı 300x250

İngiltere’nin en köklü ve saygın otomobil markalarından MG (Morris Garages), elektrikli mobilitede öncülüğü ve geliştirdiği yenilikçi modeller ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 2019 yılında MG Electric markası ile Avrupa’daki güçlü hakimiyetinin ilk tohumlarını ekmeye başlayan marka, Avrupa pazarında elde ettiği başarılara yenilerini ekledi. MG, 2023 yılının ilk çeyreğinde ev sahibi olduğu İngiltere’de en çok satılan elektrikli otomobil markaları arasında 2’nci sıraya yükselirken yılın ilk dört ayında Batı Avrupa elektrikli otomobil pazarında elde ettiği yüksek pazar payı ile en çok satan 5’inci marka olma başarısına imza attı.  

Yayınlanan rapora göre, elektrikli MG modelleri, yalnızca 4 ay içinde Batı Avrupa ülkelerinde 26 bin 400 adetlik satışa ulaşırken, marka elektrikli otomobil pazarında yüzde 4,9 pay elde etti. Markanın bu başarısında, kısa bir süre önce pazara sunulan MG4 modeli önemli bir rol oynadı. Kısa süre içinde elektrikli otomobil pazarının en önemli oyuncularından biri haline gelen MG4, ev sahibi olduğu İngiltere’de en çok satılan 2’nci elektrikli model olarak dikkat çekti. Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen markanın yüzde 100 elektrikli yeni modeli MG4 Electric, Türkiye pazarındaki ilk ayını büyük bir başarı ile tamamladı ve Türkiye’de en çok satılan 3’üncü elektrikli otomobil oldu. Markanın başarılı oyuncusu MG4, Euro NCAP 5 yıldızlı güvenliği, üstün sürüş özellikleri, aerodinamik dizaynı, yüksek performansı ve geniş iç mekanı ile tüm kullanıcıların beğenisini kazandı.

MG markasının yeni modeli MG4 Electric, yollara çıktığı günden itibaren dikkatleri üzerine topluyor. İki versiyon ile satışa sunulan elektrikli modelin 51 kWsa bataryaya sahip Comfort versiyonu 492 km şehir içi menzil sunarken 64 kWsa batarya ile sunulan 204 PS gücünde bir elektrikli motor ile donatılan Luxury versiyonunda şehir içi menzil 577 km’ye ulaşıyor. Arkadan itişli modelin yenilikçi platformu tamamen elektrikli bir mimari ile tasarlandı. MG’nin elektriklinin geleceği olarak görülen yeni nesil platform sayesinde marka, yeni ürünler için tasarlanacak platform maliyetini de ortadan kaldırıyor.Modüler Ölçeklenebilir Platform olarak isimlendirilen yeni nesil akıllı mimarisi ile MG4 Electric, sahip olduğu platform sayesinde arkadan itişli ve yüksek performanslı bir sürüş deneyimi sağlarken; bataryanın konumu ile otomobilde ideal ön ve arka ağırlık dağılımı oluşuyor ve yüzde 50-50 ağırlık dağılımı ortaya çıkıyor. Tüm bu özelliklere ek olarak yarı otonom sürüşe imkan tanıyan MG Pilot Teknolojik Sürüş Destek Sistemleri’ne dahil güçlü güvenlik önlemleri ve üretiminde kullanılan sağlam malzemelerin etkisi ile model, zorlu Euro NCAP teslerinden tam puan olan 5 yıldız kazandı. C sınıfı bir otomobil olan MG4 Electric, sınıfının üstünde boyutları ile sürücü ve yolculara geniş ve konforlu bir iç mekan sunuyor.  Model, özellikle Avrupa’da kazandığı sayısız ödül ve elde ettiği satış başarısı ile dikkatleri çekiyor.

2021 yılında Doğan Holding’e bağlı Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye’de temsil etmeye başladığı MG, geçtiğimiz yılı Türkiye’deki İngiliz otomobil markaları arasında lider olarak tamamlamış ve bir önceki yıla göre satışlarını 3.5 katına çıkarmıştı. Ürün yelpazesini genişleterek büyümeye devam eden MG, 2023 yılının yalnızca ilk beş ayında 2022 yılındaki toplam satışlarını yüzde 74 artırdı. Marka, ‘Şarj Edilebilir Hibrit’ segmentinde 2023 yılının ilk beş ayını ikinci tamamlayan E-HS modelinin dahil olduğu geniş ürün gamına, Avrupa’da yüksek satış başarısı yakalayan elektrikli iki yeni model ekledi. ZS EV ve MG4 Electric kısa süre önce pazara sunulmuş olmalarına rağmen elde ettikleri pazar payı ile dikkatleri üzerlerine çektiler. Yılın ilk beş ayında 678 adet elektrikli otomobil satışı gerçekleştiren MG, elektrikli otomobil satış adetleri en yüksek 5’inci marka olarak haziran ayına giriş yaptı. Türkiye’nin mayıs ayında en çok satılan 3’üncü elektrikli otomobili ise MG4 Electric oldu. MG4 Electric, henüz lansman ayında markanın Türkiye’de bugüne kadar bir ay içinde en çok satan elektrikli modeli oldu. Haziran ayında da MG4 Electric hemen teslim avantajıyla sunulmaya devam ediliyor. Doğan Trend Otomotiv, MG4 Electric için sunduğu 7 yıl araç ve batarya garantisinin yanında Valueguard Değer Koruma Programı ile modelin ikinci el değerini de güvence altına alıyor.

Mercedes

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sidebar En Üst 300 x 250 Reklam Alanı

Reklam

Sidebar Orta Kısım 300 x 250 Reklam Alanı

Anket