Telefon
WhatsApp
MICHELIN'DEN ELEKTRİKLİ ARAÇLARA ÖZEL LASTİK: PILOT SPORT EV
YENİ HYUNDAI TUCSON

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin; elektrikli spor araba sahiplerinin belirli yol tutuşu ve mesafe gerekliliklerini karşılamak üzere tasarlanan ilk MICHELIN lastiği “MICHELIN Pilot Sport EV” i kulanıma sundu. Michelin’in Formula E’de edindiği deneyiminin sonucu olarak geliştirirdiği lastik, üstün yoculuk konforu ve düşük yol gürültüsüne sahip. Artan elektrikli spor otomobil talepleri doğrultusunda gelşitirilen ve satışa sunulan MICHELIN Pilot Sport EV, kuru ve ıslak zeminde ideal çekiş özelliğinin yanı sıra, lastiğin aşınma seviyesinden bağımsız olarak, eletrikli spor otomobillerin yükek ağırlık ve ağırlık dağılımı özellikleri dikkate alınarak tasarlandı. MICHELIN Pilot Sport EV’nin çok düşük yuvarlanma direnci, kat edilen mesafeyi 60 kilometreye kadar artırarak sürücülerin elektrikli otomobillerin potansiyelinden faydalanmasını sağlarken, sürüş sırasında daha fazla konfor sağlamak için kabin gürültüsünü düşüren özel geliştirilmiş poliüretan köpük şeklindeki MICHELIN AcousticTM teknolojisi sayesinde, yol gürültüsünü %20 azaltıyor. 

FORMULA E TECRÜBESİ

Michelin, geliştirdiği MICHELIN Pilot Sport Ev ile Michelin’in Formula E’de altı sezonda elde ettiği ilerlemeden doğrudan faydalanıyor ve elektrikli spor arabaların yüksek tork özellikleriyle başa çıkmak için gerekli çekişi sağlamak üzere lastik sırtının merkezine sert bir bileşen ekleyen ElectricGrip CompoundTM teknolojisini kullanıyor. Ayrıca, MICHELIN Pilot Sport ailesine son eklenen lastiklerin yanaklarında Michelin Formula E ile aynı desen ve kadifemsi işaretler bulunuyor.

SATIŞLARI 8 KAT ARTACAK

Şu anda elektrikli spor araba lastik pazarında orijinal ekipman ve değişim konusunda aktif tek üretici olan Michelin, bu yıl 18 ila 22 inç jantlar için, MICHELIN Pilot Sport EV’i 16 farklı ebat seçeneğiyle piyasaya sürülecek. 1 Nisan itibariyle piyasaya sunulan ve halihazırda Çin’de kullanılan MICHELIN Pilot Sport EV; 2021’in üçüncü çeyreğinden itibaren Avrupa ve Kuzey Amerika’da da araçlarda kullanılacak. Michelin bu lastiğin satışlarını 2024 itibarıyla sekiz misli artırmayı planlıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Anket