Telefon
WhatsApp
Minik elektrikli otomobilde büyük rekabet
Haber Yazı Detay İçi Reklam Alanı 300x250
Türkiye otomobil pazarında çok popüler olan minik elektrikli segmentine yeni bir model daha eklendi. Citroen Ami’den sonra Stellantis Grubu’nun bir başka markası Fiat, minik elektrikli modeli Topolino’yu Türkiye’de satışa sundu. Topolino ile Ami aynı platformu paylaşıyor. Her iki model, Türkiye'de satılan en düşük fiyatlı otomobiller olarak dikkat çekiyor. Topolino ile Ami aynı platformu paylaşıyor. 16 yaşından itibaren B1 ehliyetiyle kullanılabiliyor.
İki farklı gövde tipi bulunan Topolino’nun kapalı versiyonu (Topolino), Fiat showroomlarında ve markanın online satış kanalı online.fiat.com.tr üzerinden satışa sunuluyor. Topolino’nun açılabilir tavanlı ve kapısız versiyonu olan Topolino Dolce Vita’nın satışına ise yaz aylarında başlanması planlanıyor.
 
B1 ehliyeti ile kullanılıyor
 
Fiat’ın ilk olarak 1936'da satışa sunduğu ikonik Fiat Topolino, 2024 model yılı için modern dokunuşlarla tekrar tasarlandı. Tasarımının yanında, Türkiye’de B1 ehliyetiyle 16 yaşından itibaren kullanılabilmesiyle, şehir içi ulaşımda ideal çözümü sunuyor. 
 
Rekor satış geldi
 
Türkiye’de minik elektrikli otomobil segmentinde önemli bir başarıya imza atan Citroen Ami, 2023’de 2 bin 848 adet satış gerçekleştirdi. Rekor seviyedeki bu satış rakamıyla Citroen Türkiye, geçen yıl dünya çapında en fazla Ami satılan üçüncü ülke oldu. 
Ayrıca dokuz farklı ülke için sınırlı olarak 1.000 adet üretilen ve Türkiye için de kontenjan ayrılan Citroen My Ami Buggy modeli de bir başka başarıya imza attı. Türkiye’de satışa sunulduğu andan itibaren stokunun tamamı sadece 40 dakikada tükendi. 
Fiat’ın Topolino modelinin rekabete katılmasıyla birlikte elektrikli minik oto segmentinde rekabet farklı bir boyuta taşınacak.
Mercedes

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sidebar En Üst 300 x 250 Reklam Alanı

Reklam

Sidebar Orta Kısım 300 x 250 Reklam Alanı

Anket