Telefon
WhatsApp
ODMD Gladyatör ödülleri 13’üncü kez sahiplerini buldu

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği’nin (ODMD) markaların satış ve iletişim başarılarını ödüllendirmek amacıyla organize ettiği ODMD Satış ve İletişim Ödülleri’nin on üçüncüsü heyecanlı bir törene sahne oldu. 4 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilen geleneksel gecede, satış ve iletişim ana kategorilerinde olmak üzere toplam 20 dalda ödüller sahiplerini buldu. Otomotiv sektörünün bir araya geldiği gecede, Yetkin Dikinciler ve Ece Dizdar başarılı sunumları ile ödül törenine renk kattı.

Gecede konuşma yapan ODMD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt bu yıl on üçüncüsü düzenlenen Satış ve İletişim Ödülleri, ODMD Gladyatörlerine katılan tüm adayları ve etkinliği düzenleyenleri tebrik ederken 2023 yılına dair temennilerini de paylaştı; “Öncelikle 2023 yılının herkes için başta barış, sağlık ve huzur dolu bir yıl olmasını temenni ederek başlamak istiyorum. Her sene bizleri buluşturan ve sektörümüzün gelenekselleşen ödül töreninde yeniden, geçmiş yıllarda olduğu gibi daha geniş bir katılım ile yüz yüze gelebilmenin heyecan ve mutluluğu ile, konseptimizi bu yıl ‘Zamanı Geldi’’ olarak belirledik. ODMD, üyelerinin kattığı güçle beraber otomotiv sektöründe her bakımdan değer yaratmaya devam edecek çalışmalar ve projeler yapmayı sürdürüyor olacak.’’

“Satış” ve “İletişim” kategorilerinde toplam 20 dalda ödül verildi

-İletişim Ödülleri kategorisinde halka açık kategorilerde adaylar; Yılın TV Uygulaması, Yılın Dergi Uygulaması, Yılın Dijital Deneyim Uygulaması, Yılın Sosyal Medya Uygulaması, Yılın Gazete Uygulaması, Yılın Radyo Uygulaması, Yılın Outdoor Uygulaması dallarında www.oddgladyator.com sitesi üzerinden verilen oylar ile ilk 5 içine girmeye çalıştılar.

Halk oylaması ile ilk beşe kalan projeler ve halk oylamasına açık olmayan Yılın Sürdürülebilirlik Projesi, Yılın PR/Etkinlik Uygulaması, Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ve Yılın Entegre İletişim Kampanyası kategorilerinde yer alan tüm aday çalışmalar jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek gecede canlı oylandı. “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü her yıl olduğu gibi bu yıl da otomotiv basınının değerli temsilcileri belirledi. Basın mensuplarının, 2022 yılı içerisinde katıldıkları marka ve modellerin test sürüşü ya da tanıtım etkinliklerini değerlendirdikleri bu kategoride aday olan markalar sistem üzerinden oylandı.

-Satış Ödülleri kategorisinde; En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası, En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası, En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli, En Çok Satılan Otomobil Modeli, En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası, En Çok Satılan Otomobil Markası ve En Çok Satılan Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası kategorilerindeki birinciler, ODMD veri tabanına işlenen yıllık satış adetleri sonuçlarına göre belirlendi.

En yüksek katılım PR/Etkinlik Uygulaması kategorisinde oldu

ODMD üyesi markaların iletişim kategorilerine katılımları çok yoğundu. En büyük ilgi on dört aday çalışma ile “PR/Etkinlik Uygulaması” kategorisinde olurken, “Sosyal Medya Uygulaması”kategorisinde on iki ve “TV Uygulamasında’’ sekiz aday çalışma yer aldı. Tüm kategoriler toplamında yetmiş üç aday çalışma ödül almak için mücadele verdi.

 

--------------------

 

SATIŞ ÖDÜLLERİ

En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası: Renault

En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası: Cupra        

En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli: Ford Courier

En Çok Satılan Otomobil Modeli: Fiat Egea

En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası: Ford

En Çok Satılan Otomobil Markası: Fiat

En Çok Satılan Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası: Fiat

 

--------------------

İLETİŞİM ÖDÜLLERİ

Yılın Dergi Uygulaması: Land Rover - Defender Dergi İlanı

Yılın Radyo Uygulaması: Hyundai - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Yılın Outdoor Uygulaması: Dacia - Otomobilsiz Kent Günü

Yılın Dijital Deneyim Uygulaması: Ford - Türkiye Dijital Stüdyo Metaverse Projesi

Yılın Gazete Uygulaması: Jeep - Çengel Bulmaca

Yılın PR/Etkinlik Uygulaması: BMW - Contemporary İstanbul & Jeff Koons Ziyareti

Yılın Sosyal Medya Uygulaması: Volkswagen - Volkswagen Tutkunuyum  Demeden, Volkswagen Tutkunu Olduğunu Anlat. #Loveswagen

Yılın TV Uygulaması: Mercedes - EQ & Kıvanç Tatlıtuğ

Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Mercedes - EML'miz Geleceğin Yıldızı

Yılın Sürdürülebilirlik Projesi: Borusan Otomotiv - Anahtar Kadında

Yılın Entegre İletişim Kampanyası: Toyota - Corolla Cross Hybrid Lansmanı

Yılın Jüri Özel Ödülü: Toyota - Özel Olimpiyatlar Türkiye Karma Basketbol Projesi

Yılın Basın Lansmanı: Dacia - Jogger Lansmanı

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Citroen C4X KIA SORENTO

Reklam

NISSAN QASHQAI E-POWER

Anket