Telefon
WhatsApp
Otoda yeni model atağı
Haber Yazı Detay İçi Reklam Alanı 300x250

Türkiye otomotiv pazarı 2024’e hızlı başladı. Ocak, şubat ve mart aylarında tarihi satış rekorları kırıldı. Bir taraftan rekor satışlar gerçekleşirken, diğer taraftan da yeni model yağmuru yaşanıyor.

Yılın ilk çeyreğinde birçok yeni model satış sunuldu. Ancak model yağmuru bitmedi. Markalar yeni modellerini yollara çıkarmanın hazırlığını yapıyor. Yeni model yağmurunun yıl sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

-Yeni BMW X2, mild hybrid-benzinli versiyonun ardından Yeni BMW iX2 eDrive20 versiyonu ile ilk kez tamamen elektrikli seçeneği ile sundu.

- Tofaş, Fiat’ın ikonik modeli Topolino modelini online olarak satılmaya başlandı.

-Volkswagen baştan aşağı yenilediği Tiguan ve Passat’ı satışa sundu.

-2023’ün son çeyreğinde Türkiye’ye giriş yapan BYD, D-SUV segmentindeki Seal U modelini Avrupa’dan önce Türkiye’de satışa sundu.

-Alfa Romeo’nun yeni modeli Milano, Türkiye’de mayıs ayında nline satış kanalı üzerinden ön satışa açılacak. Teslimatlar ise eylülden itibaren gerçekleştirilecek.

-Lexus’un yeni B SUV modeli, 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

-Yenilenen Renault Captur, Türkiye’de E-Tech full hybrid ve içten yanmalı versiyonlarıyla bu yılın üçüncü çeyreğinde tüketicilerle buluşacak.

-Skoda yenilenen Superb modelinin sedan ve station wagon versiyonlarını yılın ikinci yarısından itibaren satışa sunacak.

-Çinli Chery, Tiggo 4 Pro modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Markanın Türkiye’deki dördüncü SUV modeli olacak Tiggo 4 Pro, ikinci çeyreğin sonunda satışa sunulacak. Chery ayrıca premium markası Jeacoo’yu da haziranda Türkiye’ye getirecek.

-Peugeot tamamen yenilenen modeli 3008’i yılın ikinci yarısından itibaren Türkiye’de yollara çıkaracak.

-Citroen’in yeni elektrikli modeli E-C3’ün yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

-Volkswagen ayrıca elektrikli ID model ailesini tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Hazirandan itibaren ID.4’ü satışa sunulacak. Daha sonra sırasıyla ID.5, ID7 ve ID.3 modelleri yollara çıkacak.

-Cupra’nın Born modeli Türkiye’ye ikinci çeyrekte, yeni SUV modeli Tavascan’ın ise yılın ikinci yarısında satışa sunulması hedefleniyor.

-MG, elektrikli modeli Cyberster’ı yaz aylarında yollara çıkarmayı planlıyor.

-Ön sipariş sistemiyle satışlarına başlanacak Renault Duster, 2024’ün ikinci çeyreğinde Türkiye’de yollara çıkacak.

 

 

Mercedes

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sidebar En Üst 300 x 250 Reklam Alanı

Reklam

Sidebar Orta Kısım 300 x 250 Reklam Alanı

Anket