Telefon
WhatsApp
Tesla Model Y Sürüş İzlenimi Yayında
Haber Yazı Detay İçi Reklam Alanı 300x250

Tesla’nın ülkemize giriş yaptığı Model Y’yi test ettik. Bu araç, hem tasarımı hem de fiyat-performansı ile elektrikli otomobil piyasasında etki yaratmayı hedefliyor.

Model Y, Tesla’nın kompakt SUV segmentindeki ilk aracı. 2020 yılında piyasaya sürülen bu araç, Model 3 ile aynı platformu paylaşıyor. Ancak Model Y, Model 3’e göre daha geniş, daha yüksek ve daha ferah bir iç mekana sahip. Ayrıca Model Y, 7 kişilik bir oturma kapasitesine sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Ancak şuan için ülkemizde sadece 5 kişilik versiyonunu tercih edebiliyorsunuz. Model Y tek şarjla 505 km yol alabiliyor. Bu da onu elektrikli SUV’lar arasında en uzun menzilli araçlardan biri yapıyor. Model Y’nin performansı da oldukça etkileyici.

Bu araç, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3.7 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum hızı ise 241 km/s. Model Y’nin tasarımı da Tesla’nın diğer modellerine benziyor. Minimalist ve modern bir görünüme sahip olan bu araç, aerodinamik bir yapıya sahip. Aracın ön kısmında herhangi bir ızgara bulunmuyor. Arka kısımda ise geniş bir bagaj alanı var. Aracın tavanı ise camdan oluşuyor ve panoramik bir görüş sağlıyor. Model Y’nin iç mekanında da sade ve şık bir tasarım hakim. Aracın kokpitinde sadece 15 inçlik bir dokunmatik ekran bulunuyor. Bu ekran, aracın tüm fonksiyonlarını kontrol etmeye yarıyor. Aracın direksiyonu ise iki kollu ve çok fonksiyonlu. Aracın koltukları ise deri kaplı ve ısıtmalı.

Bizleri sosyal medya kanallarımızdan da takip edebilirsiniz.

Instagram: @elektrikliotomobilhaber

Twitter: @ElektrikliH

Mercedes

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sidebar En Üst 300 x 250 Reklam Alanı

Reklam

Sidebar Orta Kısım 300 x 250 Reklam Alanı

Anket