Telefon
WhatsApp
Volvo'nun en hızlı en vegan modeli
OPEL CORSA

Volvo Cars’ın ilk B-SUV modeli EX30, kasımda ön siparişe açılıyor. Tamamen elektrikli model 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunulacak.

EX30 modelinin en dikkat çeken özelliği, bugüne kadar üretilen tüm Volvo otomobiller arasında en düşük karbon ayak izine sahip olması. Volvo Cars, EX30’un tüm üretim ve yaşam döngüsü boyunca emisyonlarla mücadele ederek ve otomobilin hem içerisinde hem dışarısında kullanılan malzemeleri dikkatlice seçerek, 200 bin km'nin üzerinde bir sürüşten elde edilen toplam karbon ayak izini 30 tonun altına indirmeyi başarmış.

Ayrıca EX30 vegan bir otomobil olarak tasarlanmış. Otomobilde kot, keten, yün, eski pencere çerçevelerive panjurlar gibi atık maddelerden geri dönüştürülmüş ürünler kullanılmış.

Volvo EX30’un bir başka özelliği de markanın şimdiye kadar ürettiği en yüksek ivmelenmeye sahip modeli olması. EX30'un dört teker çekişli versiyonu 315kW (428 bg) güç sağlarken, 0'dan 100 km/s’ye 3.6 saniyede çıkıyor.

EX30 modelinin tek motorlu versiyonu da var. Bu versiyonun menzili 480 km. Genişletilmiş menzilli Twin Motor varyantı 153kW'a kadar şarj kapasitesine sahipken, standart menzilli model 134kW kapasiteye sahip. Bu sayede, EX30’un pili 25 dakikadan biraz fazla bir sürede yüzde 10'dan yüzde 80'e kadar şarj edebiliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sidebar En Üst 300 x 250 Reklam Alanı

Reklam

Toyota C-HR

Anket